Terug naar het overzicht

Gouda krijgt er 21 zorgwoningen bij

Wethouder zorg Anna van Popering, bestuursvoorzitter van ASVZ Hanneke Kooiman en wethouder wonen Jan Kees Oppelaar staan op het grasveld aan het Boegpad waar 21 woningen voor gehandicaptenzorg komen. Ze houden een bord met een plattegrond en een impressie vast.

Gouda krijgt er 21 zorgwoningen bij. Ze komen in 1 gebouw aan het Boegpad, vlakbij de Aakwerf. De woningen zijn ontworpen voor mensen met autisme en een verstandelijke beperking die zorg nodig hebben.

Gemeente Gouda en Stichting ASVZ hebben op dinsdag 8 april de overeenkomst voor dit nieuwe project getekend. “Iedereen verdient een plek waar je je thuis voelt en jezelf kunt zijn. Met deze nieuwe woningen kunnen we op een duurzame manier bijdragen aan menswaardige zorg”, licht Hanneke Kooiman, voorzitter raad van bestuur ASVZ, het project toe. “Straks kunnen mensen die in aanmerking komen voor begeleid wonen hier zo zelfstandig mogelijk leven. Met de ondersteuning die past bij wat ze nodig hebben.”

ASVZ biedt zorg aan mensen met een verstandelijke beperking. Doel is hen zoveel mogelijk het gewone leven te laten ervaren met alles wat daarbij hoort: een menswaardige leefomgeving, sociale contacten, een betekenisvolle daginvulling of werk en ruimte om zelf keuzes te maken.

Begeleid wonen

ASVZ heeft al 18 woningen voor gehandicaptenzorg aan het Boegpad. Ook bij de nieuw te bouwen 21 extra zorgwoningen gaat het om begeleid wonen. Dat betekent dat iemand zelfstandig woont, maar met professionele ondersteuning. Dit is bedoeld voor mensen die hulp nodig hebben bij dagelijkse dingen, zoals koken, schoonmaken, geldzaken regelen of sociale contacten. De begeleiding kan variëren van af en toe een bezoek tot dagelijkse hulp, afhankelijk van de behoefte van de bewoner.

Zorgwethouder Anna van Popering-Kalkman is blij met deze nieuwe ontwikkeling: “Woonruimte voor deze doelgroepen is schaars. De uitbreiding van ASVZ op deze locatie is een waardevolle toevoeging aan het zorgaanbod in Gouda en biedt een passende oplossing voor mensen die nu nog op de wachtlijst staan.”

Flexibel in te zetten

De grond aan het Boegpad is van de gemeente en werd eerder gebruikt voor noodlokalen in het basisonderwijs. Sinds het perceel daar niet langer voor nodig is, ging de gemeente Gouda op zoek naar een nieuwe maatschappelijke invulling op de locatie. Woonwethouder Jan Kees Oppelaar ziet de uitbreiding van ASVZ als een toekomstbestendig project: “Het nieuwe complex bestaat uit 21 studio’s, flexibel in te zetten voor verschillende doelgroepen. We hebben rekening gehouden met toekomstige behoeften. Zo kunnen 2 studio’s eenvoudig worden samengevoegd tot een 2-kamerwoning.” Het gebouw wordt in alle opzichten duurzaam: het wordt biobased, circulair en klimaatbestendig gebouwd. Rond het complex komt extra groen met nieuwe bomen, terwijl groene daken bijdragen aan biodiversiteit en waterberging.