Speelplek aan de Boelekade
Kinderen in Gouda moeten veilig en onbezorgd kunnen spelen. Daarom is het belangrijk dat speelplekken veilig en duurzaam zijn en veel speelplezier geven. Ieder jaar controleren we alle speelplekken en vervangen we kapotte en versleten speeltoestellen. We bekijken dan ook of het nodig is om de valondergrond te vervangen. Zo houden we de speelplekken veilig.
Waar is het?
De werkzaamheden worden bij Boelekade 249 uitgevoerd. De speelplek ligt in het rode vlak in onderstaande afbeelding.

Wat zijn de werkzaamheden?
Door overlast en een onveilige situatie worden bij de speelplek Boelekade eerst de bomen gekapt. Daarna wordt de speelplek opgeknapt met nieuwe valondergronden onder de speeltoestellen. Ook worden de groenvakken gevuld met nieuwe beplanting.
Wat is de laatste stand van zaken?
De grote bomen (Populieren) aan de speelplek zijn in 2024 kort gesnoeid (gekandelaberd). Dit heeft gezorgd voor veel nieuwe takken vanuit de boomwortels (dit heet: opschot). Het opschot is door tegels en valondergronden van de speeltoestellen gegroeid. Hierdoor ontstond een onveilige situatie op de speelplek. De speelplek is daarom met bouwhekken afgesloten. De ergste opschot is in 2024 verwijderd.
Het opschot zal elk jaar terugkomen en de plekken in de omgeving steeds weer kapot maken. Daarom is er een kapvergunning aangevraagd voor de kap van de 5 bomen bij de speelplek aan de Boelekade. Er zijn 2 bomen op een rioolbuis gegroeid. Dit vraagt extra aandacht bij de kap van de bomen. Na het kappen van de bomen, moeten de boomwortels allemaal weggehaald worden. Zo zorgen we dat er geen nieuwe takken gaan groeien.
De bomen worden waarschijnlijk in de 1e helft van 2025 gekapt. Daarna wordt de speelplek gerepareerd. De tegels worden opnieuw gelegd en er worden nieuwe kunstgras valondergronden aangelegd. De speeltoestellen die er nu staan worden teruggeplaatst. Ook worden er groenvakken met beplanting gemaakt. Er komen voorlopig geen bomen terug, omdat dit gebied in de aankomende jaren wordt opgehoogd. De bomen overleven een ophoging hoogstwaarschijnlijk niet. Er worden snel groeiende struiken geplant om de groene beleving terug te brengen.
Er is op dit moment nog geen ontwerp voor de speeltuin. Dit volgt binnenkort via deze website.
Wat is de planning?
Als er een planning van de werkzaamheden bekend is, wordt dat op deze webpagina gedeeld.
Waar kan ik vragen stellen over dit project?
Als u vragen heeft of iets wilt melden, bel dan de gemeente Gouda via telefoonnummer 14 0182. U kunt ook e-mailen naar gemeente@gouda.nl.